fbpx

Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Poseł Andrzej Szejna składa wniosek o pociągniecie do odpowiedzialności dyscyplinarnej sędzi TK Krystyny Pawłowicz

 
Nie ma żadnych wątpliwości, że działanie K. Pawłowicz jest niezgodne z zasadami etyki zawodowej sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
I zapewne cała sprawa by się na tym skończyła - mieliśmy już przecież minister Emilewicz jeżdżącą na nartach. Zdarzyło się jednak coś gorszego. Zgodnie z art. 14 Konstytucji, Rzeczpospolita zapewnia wolnośc prasy i innych środków spłecznego przekazu. Zgodnie z art. 54 Konstytucji, każdy ma prawo do wyrażania swoich pogladów, do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. To są naczelne zasady Konstytucji RP połączone również z zakazem cenzury prewencyjnej.
 
Pani K. Pawłowicz oskarżyła- jeszcze niezależne - media, a mianowicie świętokrzyskie Echo Dnia, o podanie nieprawdziwych informacji, a które okazały się być zgodne ze stanem faktycznym, tj. jej pobytu w uzdrowisku, pożaru w tym budynku oraz jej ucieczki służbowym samochodem. Co gorsza zwróciła się do prezesa Orlenu, który przejął część mediów lokalnych - w tym właśnie Echo Dnia - z sugestią reakcji, a w domyśle, ukarania redaktora naczelnego Stanisława Wróbla za podanie prawdziwych informacji.
 
A więc mamy do czynienia z sytuacją, gdzie sędzia TK występuje przeciw Konstytucji.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem