Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Panie ministrze Ziobro, apeluję niech pan się opamięta

Poseł Andrzej Szejna zapowiedział złożenie interpelacji do ministerstwa sprawiedliwości w sparwie zawieszenia w czynnościach sędziego Pawła Juszczyszyna. 

Jak mówi Szejna, zawieszenie było nielegalne. W ten sposób chce dociec, czy działanie sędziów Izby Dyscyplinarnej nie jest przestępstwem przeciwko wymiarowi sprawiedliwości. - To nie jest demokratyczny kraj, w którym Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego orzeka o zawieszeniu i ukaraniu sędziego, który chce dociec prawdy - mówił podczas wtorkowej konferencji prasowej poseł. 

Dodał również, iż nie można dopuszczać, by nielegalni - według Sądu Najwyższego - sędziowie uchylali działania i karali legalnie działającego sędziego sądu w Olsztynie. W wyroku z grudnia ub.r. Izba Pracy SN, powołując się na orzeczenie TSUE, uznała m.in., Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem w rozumieniu prawa UE i prawa krajowego.

- Panie ministrze Ziobro, apeluję niech pan się opamięta i wycofa się z tych działań, które łamią nie tylko konstytucję i porządek prawny, ale które będą przeciwko panu świadczyć w przyszłości - powiedział A. Szejna. 

Na pytanie zadane przez dziennikarzy, co zrobi, gdy minister sprawiedliwości uzna, że działanie sędziów Izby Dyscyplinarnej "jest w porządku" odpowiedział:

- Złożę zawiadomienie do prokuratury zarówno przeciwko sędziom - z wnioskiem o sprawdzenie, czy mam zasadne przypuszczenie, że zostało popełnione przestępstwo przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz przeciwko ministrowi Ziobrze, za bezczynność działania konstytucyjnego organu państwa.

 

ep 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem